Poradnik


JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI BRAKU SNU?
CO WPŁYWA NA JEGO KOMFORT,
ORAZ CO POWINNIŚMY BRAĆ POD UWAGĘ PRZY WYBORZE MATERACA?

             Zmęczenie, otyłość, cukrzyca, depresja, osłabiona koncentracja, zmiany nastroju, to tylko nie które skutki braku snu , który ma duże znaczenie dla zdrowia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak może być ważny i jak wpływa na nasz organizm i samopoczucie.  W łóżku spędzamy 1/3 życia warto więc zadbać  o to by było nam wygodnie a zarazem nasz sen stał się zdrowszy i spokojniejszy.

Ważnym elementem  wpływającym  na jakość, komfort i zdrowie naszego snu jest materac. Dobrze dobrany  ma za zadanie podtrzymywać nasz kręgosłup w linii prostej w każdej pozycji. Istotny element  przy wyborze materaca to waga . Dobrze dobrany materac nie powinien być za miękki, ponieważ każda zmiana pozycji będzie wymagać od nas wysiłku a nasze mięśnie będą napięte . Przestarzałą tezą jest też opinia, że materac powinien być   twardy, ponieważ  spowoduje to problemy z krążeniem a co za tym idzie będziemy częściej w nocy  wybudzać się by zmieniać pozycje w czasie snu . Narażone na wysiłek zostaną  plecy i kark , które będą pracować aby utrzymać nasz kręgosłup w linii prostej . Po tak przespanej nocy obudzimy się zmęczeni, nie wyspani z bólem kręgosłupa i karku.          

           Kwestia wieku to następny element , który powinien być brany pod uwagę przy zakupie materaca  szczególnie dotyczy to osób starszych lub chorych  dla których polecane są materace ortopedyczne, przeciwodleżynowe. Przy tak dużym wyborze materacy warto zwrócić również uwagę z czego jest wykonany materac  , pokrowiec i czy można go zdjąć i wyprać, dotyczy to szczególnie alergików .Warto również  zapamiętać w jakiej pozycji zasypiamy najczęściej, ponieważ twardszy materac będzie dla osób zasypiających  na wznak a bardziej miękki dla osób zasypiających na boku.

          Istnieje jeszcze wiele innych czynników odpowiedzialnych za dobór komfortowego materaca uzależnionych od naszych indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim ma spełniać jedną podstawową funkcje- ma zapewnić nam zdrowy i regenerujący sen .

Jeśli będąc gdzieś w hotelu, bądź innym miejscu okazało się, że owe łóżko było bardziej wygodne niż Twoje to znak, że czas najwyższy dokonać zmiany w swojej sypialni… Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać i od czego zacząć, odwiedź nasz salon, pomożemy indywidualnie dobrać materac oraz oprawić go w piękną ramę łóżka, a w połączeniu z odpowiednią kołdrą, poduszką i wyjątkową pościelą postawimy kropkę nad i w Twojej świątyni relaksu…

Bo nasz Salon Snu jest po to aby każdy z was nie chciał wychodzić ze swojego łóżka…