Jak wybrać odpowiednią poduszkę do snu?

poduszki na łóżku

Poprawna postawa w czasie snu

Dużo się mówi o tym, w jakiej pozycji powinniśmy zasypiać. Jak taka pozycja powinna wyglądać? Poprawna postawa przede wszystkim nie może obciążać ani nadwyrężać kręgosłupa, który już za dnia musi znosić ogromne ciężary. Dodatkowo powinna zapewniać nam spokojne, bezproblemowe oddychanie. Mało kto wie, że jedną z przyczyn chrapania może być właśnie zła pozycja w czasie snu! Lekarze zgadzają się, że zdecydowanie najzdrowiej jest spać na plecach, z tego względu, że ta pozycja pozwala na rozluźnienie mięśni, a także odciążenie kręgosłupa. W przypadku osób, które cierpią na chrapanie i bezdech mogą się przydać poduszki, które unoszą głowę i odblokują gardło górne drogi oddechowe zwiększając przepuszczalność powietrza.

Poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne

Pomimo tego, że w sprzedaży można znaleźć wiele różnych typów poduszek, to jednak zdecydowanie do snu zainwestować w ortopedyczne i rehabilitacyjne, takie które polecane są przez specjalistów w tych dziedzinach medycyn. Decydując się na wybór takiej poduszki trzeba wziąć w szczególności budowę swojego ciała, a w szczególności szerokość swoich barków. Wielkość poduszki powinna być dopasowana do rozpiętości barków. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę również na poziom elastyczności. Trzeba pamiętać, że poduszka, owszem powinna dopasowywać się do krzywizny szyi, jak i głowy, jednakże powinna również wykazywać pewien opór, dzięki któremu głowa będzie znajdować się nieco wyżej niż reszta ciała, a to z kolei odblokowuje drogi oddechowe pozwalając na swobodne nabieranie i wypuszczanie powietrza z płuc.

Poduszki termoelastyczne

Jest to model, który dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła. Dzięki nim możliwe jest wygodne dostosowywanie pozycji snu. Umożliwiają na przykład zdrowy sen na boku, co jest dość wygodną opcją dla miłośników spania właśnie w tej pozycji. Nie od dziś wiadomo, że sen na boku nie jest tak zdrowy, jak mogłoby się wydawać. Zaletą wykorzystania termoplastycznej pianki w budowie tych poduszek jest to, że rozkłada ona ciężar nacisku na całą powierzchnię poduszki powodując również odpowiedni opór unosząc głowę tak, aby nie były blokowane elementy przewodu oddechowego, co zmniejsza ryzyko bezdechu sennego. Dlaczego warto również zdecydować się na sen w pozycji na boku? Pomimo tego, że nie wpływa on pozytywnie na kobiecie piersi, to jednak jest doskonały dla osób z problemami układu krwionośnego. Ponadto sprawdza się świetnie dla osób, które cierpią na częste bóle pleców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.