Jak wybrać wygodny materac?

kobieta wybiera materac

Jak znaleźć wygodny materac?

Znalezienie modelu, który przez kolejne kilka lat pozwoli na stworzenie idealnych warunków do wypoczynku, nie jest rzeczą łatwą. Na rynku dostępne są rozmaite warianty, różniące się między sobą poszczególnymi parametrami, takimi jak m.in. grubość, poziom twardości czy materiały użyte do ich wykonania.
Poza tym, trudno realnie przetestować materac w zaciszu domowym – zwykle możemy zrobić to jedynie w sklepie podczas poszukiwania idealnego modelu. Z tego względu, warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi rodzajami materaców, co pozwoli zawęzić poszukiwania do konkretnych wariantów.

Rodzaje materaców a osobiste preferencje

Wygodny materac powinien odpowiadać osobistym upodobaniom osoby, która będzie korzystać z niego w dłuższej perspektywie. W zależności od rodzaju, każdy z nich posiada cechy charakterystyczne, zależne m.in. od zastosowanego materiału, a także wielu innych elementów. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych wariantów, które dostępne są w stacjonarnych salonach z materacami.

Materace lateksowe

Są one jednymi z najpopularniejszych wariantów, które dostępne są zarówno w punktach stacjonarnych, jak i internetowych. Wersje lateksowe odznaczają się wysoką elastycznością i sprężystością. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób, poszukujących miękkich wariantów, doskonale dopasowujących się do ciała, odciążając stawy. Poza tym, lateksowe wypełnienie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, zapewniając bezpieczny sen – szczególnie osobom podatnym na reakcje alergiczne.

Materace sprężynowe (kieszeniowe)

Modele kieszeniowe wyposażone zostały w liczne sprężyny, z których każda znajduje się w osobnej kieszonce. Dzięki temu, materac znacznie lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika, zapewniając wiele punktów podparcia.
Wspomniany model dostępny jest w wariantach o różnym stopniu twardości, dzięki czemu stanowi uniwersalne rozwiązanie, z których każdy może wybrać wariant jak najlepiej odpowiadający jego indywidualnym preferencjom.

Materace termoelastyczne

Są niezwykle trwałym i komfortowym rozwiązaniem, docenianym przez znaczne grono użytkowników. Materace termoelastyczne posiadają wypełnienie wykonane ze specjalnego materiału, który dopasowuje się do ciała nie tylko poprzez wywierany nacisk, ale także oddawane ciepło.
Podczas korzystania ze wspomnianego rozwiązania, użytkownik niejako zapada się w materac, dzięki czemu nawet przy zmianie pozycji, kręgosłup zachowuje naturalne, prawidłowe ułożenie. Z tego względu, polecany jest osobom borykającym się ze schorzeniami ortopedycznymi oraz problemami z krążeniem.
Wybór idealnego materaca jest niezwykle ważny nie tylko dla komfortu wypoczynku, ale także zdrowia i dobrego samopoczucia. Z tego względu, podczas podejmowania decyzji zakupowej, warto dokładnie zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.